ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΕΥΣΑΝΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΤΩΝ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση για την τελετή υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών και την απονομή βραβείων στους πρωτεύσαντες όλων των ετών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:

Το τμήμα Αγροτικής Ανάπτυξης, Αγροδιατροφής και Διαχείρισης Φυσικών Πόρων σας προσκαλεί την Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2022 στις 10:00 π.μ. στο μεγάλο Αμφιθέατρο του συγκροτήματος Ευρίπου για την τελετή υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών/τριών του Ακ. Έτους 2022-2023 και την απονομή βραβείων στους πρωτεύσαντες όλων των ετών.

Στις 12:00 θα ακολουθήσει ομιλία του Dr. Δημήτρη Σ. Παράφορου, Καθηγητή στο Πανεπιστήμιο του Geisenheim όπου διατελεί και χρέη Διευθυντή του Ινστιτούτου Γεωργικής Μηχανικής, με θέμα: "Η Γεωργία Ακριβείας στην Ψηφιακή Εποχή: Δυστοπία ή Ουτοπία;"

Το πρόγραμμα αναλυτικά:

10:00 Έναρξη - Χαιρετισμοί
10:20 Καλωσόρισμα Πρωτοετών Φοιτητών/Παρουσίαση Τμήματος
11:00 Πρακτική Άσκηση: Η πρώτη επαφή με το χώρο εργασίας
11:15 Ερευνητικές Δράσεις & Δράσεις εξωστρέφειας Τμήματος
11:25 Πρακτικά Θέματα Σπουδών (My-Studies, Εύδοξος, Θέματα Γραμματείας)
11:35 Βραβεύσεις πρωτευσάντων φοιτητών ανά έτος
11:50 Διάλειμμα
12:00 Ομιλία "Η Γεωργία Ακριβείας στην Ψηφιακή Εποχή: Δυστοπία ή Ουτοπία;"
Προσκεκλημένος Ομιλητής Dr. Δ. Παράφορος, Καθηγητής Πανεπιστημίου Geisenheim, Γερμανία
13:00 Λήξη Ημερίδας